Най-добрата страна на Птицевъдството

Орнитозата е заразна болест по домашните и дивите патици, която се проявява с поражения на конюктивите, дихателните пътища и серозите (перикардит, перитонит), с уголемяване на далака и некрози в чер.

Зоотехническо законодателство, одобрени развъдни организации, съвет по животновъдство и областни консултативни съвети. Областни консултативни съвети

Като главен свой приоритет сме поставили създаването на новинарски емисии и предавания, които да са наистина полезни за участниците в сектора. Имате на разположение опции за гледане на Агро ТВ по сателит, кабел или в интернет на сайта ни и в .

Промените в Закона за подпомагане на земеделските производители влизат за втори път в комисия

Възприемчивост. Болестта засяга всички видове птици (домашни и диви).

Иван Калчев: Държавата трябва да направи така, че ние да бъдем конкурентни на другите европейски държави, защото към момента не смеПтицевъдите очакват извънредно подпомагане за сектора

Главните направления на птицевъдството са две, а именно набавянето на яйца и набавянето на месо. По отношение на месото с най-голяма роля в птицевъдството са бройлерите – добре угоени пилета, които се отглеждат при специални условия. Колкото до яйцата, най–популярните и продуктивни породи кокошки, отглеждани в България, са „Легхорн“, „Ню Хемпшир“, „Старозагорска червена кокошка“ и т.

Нашата основна цел е да гарантираме постоянно предлагане на качествени фуражи и безопасни продукти и и суровини с високо качество.

Това е отглеждането на различни породи коне, с цел получаване на екземпляри с различна степен на интелигентност и приспособимост за изпълняване на съответни задачи (за различни спортове – конна езда, надбягвания, петобой, прескок и т.н., за повишена издръжливост при преходи с товари и др.)

Иван Калчев: Държавата трябва да направи така, че ние да бъдем конкурентни на другите европейски държави, защото към момента не сме

Тази статия или раздел има нужда от повече източници, позволяващи проверка на твърденията.

При отглеждането на гъските трябва да се прилагат необходимите хигиенно-профилактични мероприятия. При комплектуването на групите трябва да се избират добре развити и здрави гъски и гъсоци.

Епизоотологични особености. Птиците Птицевъдство заразоносители снасят заразени яйца, от които се излюпват заразени пилета.

Профилактика и борба. В незаразени ферми не трябва да се внасят възрастни птици, пилета и яйца за разплод от неблагополучни стада.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *